Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego

tel./fax 84 686 53 93
biuro@barr.org.pl

Nabór do platform startowych

Masz pomysł na innowacyjny biznes? Nie wiesz co dalej? Zgłoś się do Platform startowych Programu Polska Wschodnia! To właśnie tu Twój pomysł ma szansę przerodzić się w rentowny biznes!

4
marca
sukcesja

Z początkiem roku Platformy startowe w Polsce Wschodniej otworzyły nabór innowacyjnych pomysłów na start-upy. To w Platformach, pod okiem specjalistów, początkujący przedsiębiorcy zdobywać będą wiedzę i pierwsze doświadczenia związane z prowadzeniem biznesu. Ten etap nazywa się „inkubacja”. Do 2023 roku szansę na rozwój otrzyma 1300 najbardziej obiecujących pomysłów na biznes.

Czym są Platformy startowe?

Platformy startowe to kompleksowy program wsparcia dla osób mających pomysł na innowacyjny biznes i chcących założyć go w Polsce Wschodniej. A konkretnie Platformy startowe to partnerstwa zrzeszające ośrodki innowacji, szkoły wyższe, fundusze venture capital i przedstawicieli biznesu – pełna profesjonalizacja usług! To jedyny tego typu i realizowany na tak szeroką skalę program w kraju, służący wsparciu rozwoju nowo założonych firm – start-upów. 

Unikalny jest również sam sposób udzielania wsparcia. Obejmuje ono: opiekę doświadczonego menedżera inkubacji, szeroki pakiet specjalistycznych usług dostosowanych do potrzeb rozwijanego pomysłu (m.in. informatycznych, inżynieryjnych, marketingowych, księgowych, prawnych), a po pomyślnym zakończeniu inkubacji - możliwość uzyskania dotacji, do 800 tys. zł, na wejście na rynek i pierwszą sprzedaż.

Inkubacja trwa klika miesięcy i jest bezpłatna – Ty masz dobry pomysł, a my oferujemy wsparcie i niezbędne środki do jego rozwoju.

Dla kogo?

Pojedyncze osoby, jak i zespoły, bez względu na miejsce zamieszkania (warunkiem jest założenie startupu w Polsce Wschodniej).

Ważne, aby pomysł nie był przedmiotem działalności gospodarczej już prowadzonej przez zgłaszających.

Więcej informacji znajdziesz tu: www.platformystartowe.gov.pl