Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego

tel./fax 84 686 53 93
biuro@barr.org.pl

Masz pomysł na biznes? Przedstaw go i wygraj 5000 PLN.

17
kwietnia
BBC

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z partnerami: Samorządem Województwa Lubelskiego, Powiatem Biłgorajskim, Gminą Miasto Biłgoraj oraz Gminą Biłgoraj, a także we współpracy European Business Advisory jako wykonawcą, realizuje projekt pn.: „Biłgoraj Business Class”, który skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów z terenu powiatu biłgorajskiego.

Celem projektu jest wsparcie i promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży, poprzez zwiększenie świadomości na temat przedsiębiorczości, podejścia do biznesu, a także możliwości jakie oferują podmioty publiczne w celu rozwoju własnej firmy.

Projekt ma charakter konkursowy. Chcemy wyłonić najlepsze pomysły biznesowe, które mają szansę na realizację, ale przede wszystkim chcemy zachęcić młodych ludzi do szukania pomysłu na siebie w przyszłości pokazując im jedną z możliwości jaką jest własny biznes. Chcemy ich zachęcić do tworzenia i realizacji swoich pomysłów biznesowych. Kreatywność młodych ludzi niejednokrotnie jest dla nas pozytywnym zaskoczeniem – mówi prezes zarządu BARR S.A. Mateusz Bury.

Projekt podzielony jest na kilka etapów. W pierwszym, już rozpoczętym, w poszczególnych szkołach odbywają się warsztaty oraz ogólne spotkania inspiracyjne dla uczniów połączone ze  szkoleniem z tworzenia biznesplanów. W drugim etapie zostanie wyłonionych 15 najlepszych pomysłów biznesowych, a ich pomysłodawcy zostaną objęci szkoleniem grupowym i indywidualnym mentoringiem, których wartość łącznie przekracza 2000 PLN na osobę. Odzwierciedlają one najistotniejsze wyzwania, które wiążą się z prowadzeniem małej firmy i dostosowane są do wymagań, oczekiwań i możliwości początkujących przedsiębiorców.

Podsumowaniem projektu będzie gala finałowa, na której zaprezentowane zostaną najlepsze pomysły. Dla zespołów, których projekty  okażą się najlepsze zaplanowano wyjazd studyjny do innowacyjnych przedsiębiorstw. Dla zwycięzców przewidziano również nagrodę pieniężną w wysokości 5000 PLN.

Swoje pomysły na biznes uczniowie oraz studenci mogą zgłaszać do dnia 27 kwietnia za pośrednictwem strony www.biznesbilgoraj.pl. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 24 kwietnia na godz. 10.00 do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju na oficjalne rozpoczęcie realizacji projektu oraz ogólne spotkanie inspiracyjne. W pierwszych spotkaniach, które odbywały się w poszczególnych szkołach, uczestniczyło blisko 500 uczniów, a liczba zgłoszeń, które już do nas napłynęły przekroczyła 60, co pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu projekty – informuje Mateusz Bury.

Traktujemy ten projekt jako projekt pilotażowy. Jeżeli będzie widać zainteresowanie wśród młodzieży, a wszystko na to wskazuje że tak, będziemy chcieli podobny projekt zrealizować w każdym powiecie na terenie województwa lubelskiego. Trzymamy kciuki za powodzenie. – mówi Artur Habza – dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki zaangażowaniu partnerów – Sławomira Sosnowskiego - Marszałka Województwa Lubelskiego, Kazimierza Pateraka – Starosty Biłgorajskiego, Wiesława Różyńskiego – Wójta Gminy Biłgoraj oraz Janusza Rosłana – Burmistrza Miasta Biłgoraj.

Link do filmu ze spotkań inspiracyjnych w poszczególnych szkołach:
https://youtu.be/n9KpwFnDrig